מיטאפ מספר שלוש - כיצד מייעלים ערים באמצעות אנליזה, של פינוי האשפה.

עוד מיטאפ מרתק אחרינו, כרגיל התארחנו בBARki Pub (פאב הבית שלנו כבר) והפעם אירחנו את שלומי אשכנזי, מכ"ל חברת GreenQ , חברה העומדת לחולל מהפך בתחום שרבים מאיתנו אף לא חשבו עליו כתחום בעייתי או מועד לשיפור. ובכן, שלומי וחבריו למיזם זיהו בעיה, הם הבינו כי רק בישראל, עלויות איסוף ופינוי האשפה בלבד מסתכמות בכמיליארד דולר לשנה, כאשר לרשות המוניציפלית ולקבלן איסוף האשפה אין יכולת לנטר את התהליך, שלא לדבר על ביצוע אופטימיזציה שלו.

המון כסף "נזרק לפח" עקב מערך לוגיסטי ענק, לא יעיל ומזהם מאוד. הכסף מושקע באיסוף פחים חצי ריקים וממיר את עצמו לגזי חממה מיותרים הנפלטים מהמשאית.

הצוות ישר ניגש לעבוד על פתרון הבעיה ונתנו אותו בצורה כל כך מוצלחת עד שעוד ועוד ערים מתעניינות במוצר שלהם אשר עד לפני שנה אפילו עוד לא היה קיים.

מה שחברת GreenQ עושה הוא: הפיכת משאיות אשפה רגילות, לחכמות על ידי התקנת חיישנים על המשאיות עצמן. בכל הנפה של פח אשפה, המערכת שמותקנת על המשאית, שולחת בזמן אמת נתונים כגון: כמה אשפה יש בפח, המיקום והזמן בו נאסף הפח.

לוח מחוונים נגיש ונוח לתפעול מספק למנהל איסוף האשפה בזמן אמת את סטטוס הפחים והמשאיות בעיר על גבי מפה אינטראקטיבית והתראות על אירועים חריגים, כגון סטייה של משאית מהמסלול או התנהגות בלתי רצויה אחרת. במקביל המערכת מספקת המלצות לאופטימיזציה על בסיס המידע הנאסף.

במיטאפ למדנו כיצד חברה ישראלית אחת מחוללת מהפך, ועשויה לחסוך מיליונים להתנהלות של ערים, וכל זאת באמצעות יציאה מהקופסה ומחשבה על הדרך בה ערים מנהלות את פינוי האשפה שלהן ומתן פתרון אלגנטי וחכם!

שלומי סיפר לנו כמובן על הטכנולוגיה שמאחורי המיזם וגם על כיצד מקימים חברה ומגייסים כספים, כיצד בונים צוות נכון, וכיצד מתנהלים אל מול לקוחות בינלאומיים גדולים.

עוד מיטאפ מרתק מבית CityTechLab, אנחנו כבר מתכוננים במרץ למיטאפ הבא, שיהיה ב 01/03 כרגיל

בבארקי פאב בשעה 19:00 והפעם עם עמיחי כהן, מנכ"ל מנהרות הכרמל!

הכניסה כרגיל חינם אבל מותנת ברישום מוקדם בקישור המצורף.

#GreenQ #מיטאפ #אשפה

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts