מפגש מספר חמש, מה בעצם כואב לעיריות ולראשיה

בין לבין המפגשים, בוחרים חלק מהיזמים לנצל את חלל העבודה, הניתן להם בחינם, במתחם Wise במט"י חיפה. ולכן כל יום אנו פוגשים כאן חלק מהיזמים אשר עובדים על המיזמים שלהם, נעזרים בצוות האקסלרטור, ואחד בשני. ההפרייה ההדית, העזרה והתמיכה פשוט מדהימים וההתקדמות המהירה של כל המיזמים מרשימה מאוד.

כל המיזמים ביצעו ועדיין מבצעים מחקרי שוק מעמיקים, זאת על מנת להבין את הבעיה אותה המוצר שלהם אמור לפתור. כמות המידע הנדחסת להם בכל מפגש, הדרישות והמטלות שהתוכנית מציבה בפניהם, הם עצומות, אבל אפשר לראות את חדוות היצירה, ואת העיניים הנוצצות של כל היזמים, לראות כיצד הם דוחפים קדימה בכל הכח את המיזם שלהם.

אז מה היה לננו במפגש החמישי?

בהנחייתו של ממי גנוסר עברנו על הראיונות שביצעו היזמים עם הלקוחות על מנת לעשות ולידציה ללקוחות שהוגדרו ולבעיות שהיזמים העריכו שהם מתכוונים לפתור. גילינו הרבה דברים מעניינים שהעיקריים הם:

1) חובה לדבר על הלקוחות כי מקבלים מהם הרבה מידע ותובנות חשובים.

2) הבנו מהלקוחות את הבעיות שלהם ובשפה שלהם (דבר שיסייע גם בהגדרת הצעת הערך הייחודית של המיזם).

3) יש בעיות שהוגדרו ע"י היזמים והתברר שאינן בעיות בעיני הלקוחות.

4) יש בעיות שלא חשבנו עליהם והועלו ע"י הלקוחות.

5) כל המיזמים צריכים להמשיך לקיים ראיונות נוספים עד להגעה לנקודת הסיום שהוגדרה בהרצאה במפגש השלישי.

6) לעדכן באופן שוטף את הקנבס.

בחלק השני של היום, היועץ הראשי לחדשנות אורבנית של התוכנית. האדריכל רפי רייש, העביר הרצאה, או יותר נכון, היה רב שיח על ערים חכמות, ומה בעצם כואב לעיריות ולראשיה. השיח חיבר בין רעיונות טובים של היזמים לבין הגדרת הערך לרשויות ולפער בין מה ראש העירייה היה רוצה – או היה מוכן שיהיה, לבין מה שישרת אותו ואת החזון שלו.

ההרצאה חיברה בין מידע עירוני לניהול ושם דגש על התגרים המרכזיים של העיר שבמרכזם- תופעות כמו הזדקנות תשתיות, משבר דיור, משבר אקלים, והיעדר ערבות הדדית שהמאחד בינהם הוא היעדר שיוך תקציבי בשוטף ופוטנציאל פגיעה משמעותי בהתנהלות העירונית ובתקציבה. כל הצוותים קיבלו הדגמה של רלבנטיות של המיזמים שלהם לסוגיות אלו- ומה הם צריכים להוסיף או לחדד על מנת שייתן מענה מיטבי.

המטלה למפגש הבא הינו בניית אסטרטגיית מידע למיזם (איזה מידע אני צריך לדעת מראש, איזה מדדים להצלחה או כישלון ניתן לייצר, איך מודדים את זה וכל כמה זמן, איזה מידע אני יכול לספק לרשות המקומית שתסייע לה אל מול אתגרי הליבה, מה ההשלכות האתיות והמשפטיות שעלולות לנבוע מאיסוף זה).

ממי גנוסר, בהמשך ההרצאה

#ממיגנוסר #רפירייש #שיטתהקנבס #חדשנותאורבנית

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts