זהו כבר הגענו למפגש אמצע התכנית - ובמפגש הפעם, חווית משתמש

בלי ששמנו לב כבר חלפו עבור ביעף 8 מפגשים, והמפגש הנוכחי סימן את אמצע התכנית האקסלרטור.

המפגש השמיני זה ציון דרך, ובהחלט שווה חגיגה, ולו צנועה של חברי האקסלרטור, אז להפעם ויתרנו על מגשי הירקות החתוכים, הפירות הטריים, והסנדוויצ'ים עם הלחם המלא והלכנו על הכי אקסטרים סטארטאפי! פיצות ובירות לכולם ובשפע! כי מהו מפגש סטארטאפיסטים בלי פיצות ובירות?!

אבל לא ויתרנו על הרצאה עם ערך מוסף והפעם הזמנו את ד"ר עופר מונר, עופר הוא דוקטור לפסיכולוגיה קוגניטיבית מאוניברסיטת ת"א ומומחה למערכות מורכבות והנדסת גורמי אנוש. יועץ לתחום ממשקי משתמש מורכבים מעל ל-8 שנים.

מחבר הספר: Interaction Psychology – Human Experience. ומשמש גם כמנהל המקצועי בחברת Netcraft Academy, נטקראפט היא סוכנות ה-UX המובילה בישראל המציעה שירותי אפיון, עיצוב ופיתוח. לאורך 14 שנות פעילותה, שימשה נטקראפט כיועצת מקצועית במספר רב של פרויקטים מוצלחים עבור סטראטאפים והחברות המובילות במשק ובעולם. וכן עוסקת בקורסים והכוונת לחברות ולפרטיים הרוצים ללמוד את עולם עיצוב חווית המשתמש.

אז מה עברנו בהרצאה? ההרצאה עסקה בנושא חוויית משתמש - User Experience.

חוויית משתמש (או UX) עוסקת בשאלה כיצד חווה אדם אינטראקציה עם מערכת. המערכת יכולה להיות אתר, יישום רשת או תוכנה, כאשר כיום, UX מאוזכר לרוב בהקשר של אינטראקציית אדם-מחשב (HCI).

אנשי המקצוע העוסקים בחווית משתמש (מאפייני UX) לומדים ומעריכים כיצד משתמשים מתנהלים בתוך מערכת, תוך בחינת פרמטרים כנוחות השימוש, תפיסת ערך המערכת, שימושיות, יעילות בביצוע משימות וכדומה.

בהרצאה עברנו על עקרונות בסיס בחוויית משתמש, הכרנו את החשיבות הגבוהה שלו בימים בהם רוב האינטראקציה שלנו היא טכנולוגית והבנו שממשק המערכת הינו חלק בלתי נפרד מהצלחת המיזם.

עברנו על המון דוגמאות מחיי היומיום שלנו, דיברנו על כללי עשה בעיקר, הבנו את הכללים הבסיסיים של עיצוב חווית המשתמש, ואת החשיבות העצומה שיש לממשק המשתמש במוצר, כיצד ממשק המשתמש עלול לקבוע אם ועד כמה המשתמשים אכן ישתמשו במוצר, כמה חשובה קלות ההפעלה, הויזואליות, תהליך ההטמעה, תהליך הלימוד של הממשק.

למדנו שעד כמה שיש לנו אמונות כל שהן על ממשק משתמש, לא תמיד הן נתמכות במדדים אמיפריים ולכן חשוב מאוד גם ללמוד את התחום ובעיקר להשתמש בהמון A/B Testing על מנת לחדד את ממשק המשתמש ולהגיע לממשק המדוייק ביותר שאפשר.

#ממשקמשתמש #UX #נטקראפט #עופרמונר

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts